DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Material | aluminium |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -50°C - 70°C |
| Weight | 288g |
| Total Height (h1) | 86mm |
| Height to Laseraxis (h2) | 73.5mm |
| Height of Base (h3) | 37mm |
| Mount Diameter (d1) | Ø11mm |
| Diameter of Base (d2) | Ø48mm |
| Width of Mount (b) | 26mm |
| Height of Mount Head (k) | 50mm |
| Depth of Mount (t) | 15mm |
| Angle of Rotation Alpha (α) | 360° |
| Angle of Rotation Beta (β) | ±90° |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-10-5(20x80) Référence: 70101270 Modulated isolated line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 2 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-5-3(10x38)-F5000-C127 Référence: 70129601 Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118797 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 20,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R260 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-22(25x80) Référence: 70117929 Bracket for lasermodules D=22mm, 1/4'' UNC thread in base plate for mounting 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-5-5-F(16x65)-QCW-C2000 Référence: 70132496 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation 1kHz 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE265-635-1-6(10x22) Référence: 70111965 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 1:19 Dot Line PC 8x1.2mm 13,3°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R265 98.24 EUR |
| DC520-4-3(10.5x37.5)-SPRING Référence: 70129588 Dot laser, 520nm, green, 4mW, 3-5V DC,10.5x37.5mm, class 3R, spring type 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-24-C-M12 Référence: 70150001 Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector 42.77 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!