DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000
Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 1mrad |
| Operating Distance | 0.3m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 2500mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixe |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 1kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 80 - 150, typ 115mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-0.9-3-F(14x45) Référence: 70104622 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 0.9mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-EN Référence: 70119633 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH405-5-10(10x50)30-PWL-F40-IC Référence: 70141979 line laser, blue, 30°, 405nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 40mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 1,016.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119435 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-24-3(14x45) Référence: 70102192 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-18(48X86) Référence: 70161137 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 18mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-50-5(20x80)75DEG-PWL-M12 Référence: 70148244 Line laser, 75°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 20x80 mm, thermal shutdown @50°C, fixed focus (825mm), 130mW laser diode, M12 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8x26)45DEG Référence: 70103977 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1 50.34 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!