DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000
Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 20° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 22AWG / black,white |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 23.6 - 24.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 2 - 15, typ 6mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-230(40x210) Référence: 70110227 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA650-2-3(13x43.5)-F40000-C127 Référence: 70131499 Dot Lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3-5V DC, 13x43.5mm, class 3R, ultra far red dot 149.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-24(12x40) Référence: 70120998 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 3R 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| C450-7.5-24(15x55)65-F1200 Référence: 70130591 isolated cross lasermodule, blue, 65°, 450nm, 7.5mW, 24V DC, 15x55mm, class 2 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD635-10-3(12X55)-F300-C2500 Référence: 70160901 Modulated dot laser module, red, 635nm, 10mW, 3V DC, 12x55mm, Class 3B, focus 300mm, intensity adjustable (0-3V) 118.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-0.9-3-F(14x45) Référence: 70104622 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 0.9mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-EN Référence: 70119633 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH405-5-10(10x50)30-PWL-F40-IC Référence: 70141979 line laser, blue, 30°, 405nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 40mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 1,016.72 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!