F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | réglable |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 60, typ 30mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 20g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-12(12x45)-F100-AP Référence: 70119930 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 12V DC, 12x45mm, class 2 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE247-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70111057 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R247 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R258 Référence: 70108156 Diffractive Optical Element DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 39.2° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-16(30x65) Référence: 70113594 Mount for laser module 16mm, diameter 30mm, height 65mm 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS2-EN Référence: 70115024 Safety Label english DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-635-10-5-F(16x62) Référence: 70138177 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, class 2M, inkl. DOE Kreis - PMMA - 8x1mm 31,2° @592nm 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(12X54)-DOE Référence: 70129199 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(11x60) Référence: 70100211 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 11x60mm, class 2 68.82 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!