DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | réglable |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 5000mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >8000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 50, typ 40mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 70°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 9.4g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMF450-50-5(14x50)-FIBER3M Référence: 70151879 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 5V DC, 14x50mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., 3m tranmission fiber with FC connector, analog modulation: power adjustable (0-5V) 688.99 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE286-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70119039 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R286 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE285-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118957 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R285 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-5(20x80)110DEG-QCW-V3 Référence: 70126440 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148mm, internal modulation 1kHz, V3, housing diameter tolerance H9 83.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-1-3(12x32)10DEG-F110 Référence: 70129250 Isolated line lasermodule, green, 10°, 520nm, 1mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, focus f=110mm, 1kHz modulation frquency 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x32)-PL Référence: 70113600 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1, protection lens 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-NT Référence: 70107302 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 131.01 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ-C50 Référence: 70107111 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!