DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Operating Distance | 150m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1700mm |
| Wire type | H05VV-F |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 207 - 253, typ 230V AC |
| Operating Current | 10 - 25, typ 20mA |
| Connector | AC CEE 7/7 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 600g |
![]() | NF-S-419424-1-16A Référence: 70115031 Power Line Filter 16A 250V AC, 50/60Hz to protect Lasermodules from voltage peaks 144.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC980-1-3(8x25) Référence: 70124774 Dot lasermodule, infrared, 980nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 1 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R261 Référence: 70108187 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,3° @653nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-70115666 Référence: 70115666 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1, with laserlabel 3mm from front edge Weight: 68g 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-2.5-12(12x34) Référence: 70119862 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 12V DC, 12x34mm, class 3R 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x32)-PL Référence: 70113600 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1, protection lens 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-19(45x75)-MAGNETIC Référence: 70144222 Mount for Lasermodul 19mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB650-1-3(16x45) Référence: 70103717 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 1mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-DD635-5-24(16x65) Référence: 70132960 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, incl. DOE-R-215, Viewfinder pattern 226.81 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!