DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 20mW |
| Laser Class | 3R |
| Operating Distance | 20m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 20mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 20kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 35mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 75g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-12-24(12x40) Référence: 70121018 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 12mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 3B 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH808-350-3(20x60) Référence: 70102154 isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 808nm, 350mW, 3V DC, 20x60mm, class 3R 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Référence: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R206 Référence: 70107890 Diffractive Optical Element DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-15-24(20x135)-M12-DOE Référence: 70148633 isolated, adjustable DOE lasermodule, blue, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(12x38)-PL Référence: 70109559 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 12x38mm, class 2 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111576 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-24(16x58)-C2500 Référence: 70138696 Modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 24V DC, 16x58mm, class 2M, cable legnth 2.5m 218.40 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!