DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.2mrad |
| Beam Diameter | 8mm |
| Size of Laserdot | <4mm@10m |
| Operating Distance | 200m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 250mA |
| Housing Color | noir |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 74g |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(21x21x50) Référence: 70109306 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 21x21x50mm, class 2 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-70115673 Référence: 70115673 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with laserlabel 3mm from front edge with connector Weight: 63g 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE243-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119312 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 7° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R243 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-5(8x21)-AP-C300 Référence: 70120844 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1 57.06 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-5-3(25.4x100)360DEG Référence: 70140378 Line Laser 360°, green, 520nm, 5mW, 3V DC, 25.4x100mm, battery oprated 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-1-5(12x34)-Q Référence: 70104905 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-5(12x37) Référence: 70101966 Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 12x37mm, class 2M 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-30-5(20x118)-F3000-SIDE-NT Référence: 70145151 isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 30mW, 5V DC, 20x118mm, focus 3m, class 2, 90° turned Head, with power supply 571.34 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!