F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | 3mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 127mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 7, typ 3V DC |
| Operating Current | 50 - 120, typ 100mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -20°C - 85°C |
| Weight | 5.2g |
| Stripping of wire | 3mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-5-3(12x55)-QCW-CON Référence: 70133424 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-5-5(10x24) Référence: 70132410 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3-S(22x112)-AP Référence: 70120073 DOE lasermodule with DOE R260 Viewfinder Circle + Cross, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-15-7(12x55)60-F200-PWL-TTL Référence: 70140972 Powell Line lasermodule, red, 60°, 660nm, 15mW, 7V DC, 12x55mm, class 2M, with TTL modulation 974.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| D635-5-3(10x22)-DOE-PREVERSION Référence: 70127744 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 10x22mm, class 3R 15.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-50-230(40x210) Référence: 70147926 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R254 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-0.4-24(12x40)-QCW Référence: 70134865 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 0.4mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 1, 1kHz intenal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-5-4.5(16x80)-DOE-F-S Référence: 70120493 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 16x80mm, class 3R, for DOE, 133.53 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!