DOE221-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Size of Laserdot | 5mm@10m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 127mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (10.0m) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 3V DC |
| Operating Current | 10 - 60, typ 35mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -20°C - 85°C |
| Weight | 9g |
| Stripping of wire | 3mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE342-520-5-3-F(16x65)-QCW Référence: 70142280 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation, with DOE-DE-R342 (Cross 52°@ 515 nm) 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)45-PL-F1300 Référence: 70110203 Line lasermodule, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, Class 2 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-16-24(15x52)30-DOE Référence: 70135558 Modulatable isolated Line lasermodule, red, incl. DOE optic 30°, uniform intensity distribution, 650nm, 16mW, 24V DC, 15x52mm, class 2M 144.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70110951 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Circle - PMMA - 8x1mm 34° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R219 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R369 Référence: 70137873 Diffractive Optical Element DOE Quasi Continuous Line - 36° @ 639nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-635-5-6(10x24)-ADJ-NT Référence: 70143874 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R206 with power supply 113.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE233-635-5-6(10x24)-ADJ Référence: 70133837 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 30° @635, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R233 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE532-15-3(25.4x50)360DEG-C1000 Référence: 70108347 isolated Line lasermodule, green, 360°, 532nm, 15mW, 3V DC, 25.4x50mm, class 1 495.71 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!