DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 22.7 - 24.3, typ 24V DC |
| Operating Current | 3 - 60, typ 37mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 23.5g |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE980-45-5-F(22x65)60DEG Référence: 70141801 isolated Line lasermodule, infrared, modulated, 60°, 980nm, 45mW, 5V DC, 22x65mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-5-6(22x65) Référence: 70107845 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 5mW, 6V DC, 22x65mm, class 3R 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE239 Référence: 70144284 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, for 8mm diffractive optics, with DOE239 (Cross 5° @520nm) 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-635-5-6(10x22) Référence: 70112115 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R220 Référence: 70123258 Diffractive Optical Element DOE 1: 16 Dot Circle - PC - 8x1,2mm 45.5° @515nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-1-24(12x50)-C3500 Référence: 70126068 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length 3,5m, class 1 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-20-5(20x90)110-PWL-ADJ Référence: 70134735 Adjustable isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 20mW, uniform line intensity, Powell lens, 5V DC, 20x90mm, class 2M, with connector 705.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)-F250-PL Référence: 70148893 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, Focus 250mm 63.78 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!