DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 39° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 75, typ 38mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 14.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-3.5-5(20x80) Référence: 70100204 Dot lasermodule, green, 532nm, 3.5mW, 5V DC, 20x80mm, class 3R 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E650-2-3(43x175)APT30 Référence: 70102444 Isolated Expander lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 43x175mm, class 1M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(12x38)-DOE-C1500 Référence: 70121988 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 118.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-24(20x118)-F3000-SIDE Référence: 70142556 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 24V DC, 20x118mm, focus 3m, class 2, 90° turned Head 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E658-100(22x80)-NO-D Référence: 70107623 Expander Lasermodule with Laser Diode ML101-J23, without driver, laser class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-3-24(14x50)45DEG-F100 Référence: 70115932 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 3mW, 24V DC, 14x50mm, cable 3m, focus 100mm, class 1 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE286-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70119039 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R286 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(16x58) Référence: 70100099 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 16x58mm, class 2 73.87 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!