DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.8mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | <4..6mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2.5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 20mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 1.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R398 Référence: 70148398 Diffraktives optical Element DOE 85146-Dot Truely-Random Pattern - PC - 8x0.63mm - 95.0°x64.9° @940nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-5-F(22x80) Référence: 70105827 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F300 Référence: 70132373 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, focus 300mm, without protection lens 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-5-3(12x32)39DEG Référence: 70107609 isolated Line lasermodule, red, 39°, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-3.5-5(20x80) Référence: 70100204 Dot lasermodule, green, 532nm, 3.5mW, 5V DC, 20x80mm, class 3R 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E650-2-3(43x175)APT30 Référence: 70102444 Isolated Expander lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 43x175mm, class 1M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(12x38)-DOE-C1500 Référence: 70121988 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 118.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-24(20x118)-F3000-SIDE Référence: 70142556 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 24V DC, 20x118mm, focus 3m, class 2, 90° turned Head 470.50 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!