LE650-2.6-5(16x32)10DEG
red, line lasermodule, 10°, 650nm, 2.6mW, 5V DC, 16x32mm, class 1
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 50m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | collimated |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 300mA |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 13g |

![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F635-1-5(42x105x62) Référence: 70143997 Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating optic 1,193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BRACKET-20-AL Référence: 70122060 Mount for 20mm Lasermodules <=> 22mm shaft, Alumnium 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA650-1-5(11x60) Référence: 70110517 isolated dot lasermodule, red 650nm, 1mW, 5V DC, 11x60mm, class 2 58.74 EUR |
| RP-CG635-10-24-F(20X90)50DEG Référence: 70183009 Focusable, cross laser module, red, 50°, 635nm, 10mW, 24V DC, 20x90mm, Laser Class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE256-650-5-3(12x38) Référence: 70117660 DOE Laser Module 650nm, red, 5mW, DOE Square Grid 51x51 Lines PC 8x1.2mm 31,5°, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R256 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R339 Référence: 70128352 Diffractive Optical Element DOE Matrix 6 x 6 Dots PC 8x1.2mm 9.5° at 635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE335-635-10-5-F(16X62) Référence: 70183146 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 33000-point pseudo-random pattern (45.4°x31.2°@635nm) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-635-5-6(10X24) Référence: 70181517 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE Square Grid 10x10 Lines 38.7° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R354 104.96 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!