DOE-DE-R199
Diffraktive optical Element DOE Quasi-continous line - PC - 8x0.63mm - 45.5° @4…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 6.2° |
| Beta | 5.4° |
| Gamma | 0.62° |
| a | 10.9mm |
| b | 8.7mm |
| c | 1.1mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-1-5(20x80) Pedido Nr.: 70100884 Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 1mW, 5V DC, 20x80mm, class 1 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MI650-1-5(8x21)-AP Pedido Nr.: 70108583 dot lasermodule, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2, axial parallel 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE264-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111583 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,85° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R264 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MI650-1-5(8x21)-F70 Pedido Nr.: 70120905 isolated, modulated dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2, spotsize <0.25mm@70mm 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF670-3-3(12x34) Pedido Nr.: 70101546 focusable isolated Dot lasermodule, red, 670nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 42.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-24-F(16x65)-QCW-DOE Pedido Nr.: 70145366 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-2.5-FA(14x45)-AP-C300-NO-D Pedido Nr.: 70109863 lasermodule, WITHOUT driver, 635nm, 2.5mW, 14x45mm, with cable of 300mm, axial parallel 87.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-635-10-24-F(16X62) Pedido Nr.: 70160413 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, class 1, inkl. DOE R255 65 Lines 17,6° @635nm 302.44 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!