DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 12, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 65, typ 45mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 5° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PMMA |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(12x38)-PL Pedido Nr.: 70109559 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 12x38mm, class 2 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E450-60-5(16x25) Pedido Nr.: 70141160 Expander lasermodule, blue Laserdiode, 450nm, 60mW, 16x25mm, Laser Class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF520-1-5(3.8x9.15)-QCW Pedido Nr.: 70118384 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 1mW, 5V DC, 8x35mm, class 2, with outside driver board, internal modulation 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)45-C500-F1000 Pedido Nr.: 70121247 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution Cablelength 500mm 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-5(12x25)-F2500-AP Pedido Nr.: 70139136 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x25mm, class 2, fixed focus @ 2500mm, axial paralell 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-12(12x45)-F100-AP Pedido Nr.: 70119930 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 12V DC, 12x45mm, class 2 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-8-3(12x32) Pedido Nr.: 70126341 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 8mW, 3V DC, 12x32mm, class 2 97.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-D638-60-3-F(20x100) Pedido Nr.: 70121353 Adjustable High Power DOE Laser, rot, 638nm, 60mW, 3V DC, Klasse 3B 554.54 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!