L520-2-3(10x38)-F5000-C127
Isolated line laser, 520nm, green, 2mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 80mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 100° |
| Line Thickness | ≤300μm (@550mm) |
| Operating Distance | 0.55m |
| Optics | Powell Lens |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Axial Divergence | ±1.5° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | fixed (550mm) |
| Output Aperture | 4mm |
| Max. Mod. Frequency | 20kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 250, typ 140mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -30°C - 70°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 20g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-0.55-4(14X30)-AP Pedido Nr.: 70182767 isolated Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.55mW, 4V DC, 14x30mm, class 1 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PLD532-5-3(15x60) Pedido Nr.: 70103762 isolated Dotline lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 15x60mm, class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R372 Pedido Nr.: 70129113 Diffractive Optical Element DOE 40100-Dot Pseudo-Random Pattern (59.7°x68.3°@850nm) 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LJ650-5-4.5(14x64)-F250 Pedido Nr.: 70121117 Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR44 Batteries, Linethickness <0.3mm@0.25m, with button switch 62.10 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-2.5-3(10x40)5DEG-F400 Pedido Nr.: 70135572 Isolated line lasermodule, red, 5°, 650nm, 2.5mW, 3V DC, 10x40mm, class 2M 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-08(45x75)-MAGNETIC Pedido Nr.: 70144130 Mount for Lasermodul 8mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-5(20x80)110DEG-QCW-V3 Pedido Nr.: 70126440 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148mm, internal modulation 1kHz, V3, housing diameter tolerance H9 83.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-5-5(14X50)-CON-SMA Pedido Nr.: 70155525 Fiber lasermodule, green, 520nm, 5mW, 5V DC, 14x50mm, class 1, SMA connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A. 302.44 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!