MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 20° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 22AWG / black,white |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-5-5(10x24) Pedido Nr.: 70132410 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| RP-LH650-16-3(12x38)60-PL Pedido Nr.: 70127096 Remaining Stock: isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 16mW, 3V DC, 12x38mm, class 2 86.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-15-3(20x95)-CON Pedido Nr.: 70135459 Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 3V DC, 20x95mm, class 3B, Centerspot <4mm@10m , Spot with diffraction rings <20mm@10m, incl. connector 2.5mm 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660 Pedido Nr.: 70140347 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 180-315nm, lb rating D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, lb rating DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, lb rating DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, lb rating D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, lb rating IR LB7 * Especially suitable for: Laser UV 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE285-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118988 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R285 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-2740-2940 Pedido Nr.: 70160284 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo imprint * Wavelength: 190-260nm, protection level D LB8 + IR LB4; Wavelength: >260-315nm, protection level D LB5 + IR LB4; Wavelength: 2740-2940nm, protection levels D LB3 + I LB4; * Especially suitable for: Laser infrared laser 2940nm 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-5-3(8x26)-F250 Pedido Nr.: 70116700 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1, focus 250mm 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-4-5(8x26)20DEG-F100 Pedido Nr.: 70110722 Isolated line laser module, red, 20°, 650nm, 4mW, 5V DC, 8x26mm, Class 2 44.45 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!