F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 100mW |
| Laser Class | 3B |
| Fan Angle | 47° |
| Size of Laserdot | 350mm@0.3m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 450mm |
| Wire type | RVVP 3x0.2, Shielded Wire |
| Focus | fixed (300mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 200kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 90 - 180, typ 135mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 21g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-60-3(14x45)90DEG-F500 Pedido Nr.: 70118490 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, focus 500mm, class 3R 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB660-25-5(20x90)110-ADJ-CON Pedido Nr.: 70134650 Adjustable Cross lasermodule, red, 110°, 660nm, 25mW, 5V DC, 20x90mm, class 2M, incl. connector 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-190-710 Pedido Nr.: 70158939 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 315–420 + >625–715, protection levels DIR LB3 Wavelength: 582–625, protection level DIR LB2 * Especially suitable for: BLUE Laser 405nm, YELLOW 594nm 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-1200-60DEG Pedido Nr.: 70159318 collimated isolated Line lasermodule, green, 60°, 520nm, 1200mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,260.42 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70110814 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 20,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R260 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-5-F(12x60) Pedido Nr.: 70112443 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x60mm, class 2 101.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH520-0.1-5(12x50)-F300-USB-A Pedido Nr.: 70146943 isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 0.1mW, 5V DC, 12x50mm, class 1, with connector USB-A, 40cm cable length 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-24(12x45)-C5000 Pedido Nr.: 70120462 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 24V DC, 12x45mm, class 1, cable length 5m 85.63 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!