DH658-60-3(14x45)
isolated dot lasermodule, red, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 80° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 23g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-Adapter-Set Pedido Nr.: 70112894 6 different adapter inlays: 2x adapter for 20mm reducing to 18 mm or 15 mm; 2x adapter for 16 mm reducing to 14 mm or 11 mm; 2x adapter for 12 mm reducing to 10 mm or 9 mm 6.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-4-5(10X30)20-F100 Pedido Nr.: 70155945 Line lasermodule, red, 20°, 650nm, 4mW, 5V DC, 10x30mm, class 2, focus 100mm 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-1000-135DEG Pedido Nr.: 70159431 collimated isolated Line lasermodule, red, 135°, 650nm, 1000mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600 Pedido Nr.: 70153873 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4, wavelength: >315-395nm, protection level DR LB4, wavelength: >575-600, protection level DI LB4, wavelength: >582-598, protection level I LB6, wavelength: >585-595, protection level I LB7, * Especially suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-0.2-5(16x70)100-F1000-AP Pedido Nr.: 70130577 Isolated Line lasermodule, direct green, 520nm, 0.2mW, 5V DC, 16x70mm, class 1 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE246-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111040 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R246 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-5-5-F(16x65)-QCW-C2000 Pedido Nr.: 70132496 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation 1kHz 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-850-2200 Pedido Nr.: 70158359 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 850-900nm, protection levels DIR LB3+M LB3Y ● Wavelength: >900-950 DIR LB4+M LB4Y ● Wavelength: >950-1000 DIR LB5+M LB5Y ● Wavelength: >1000-1063 DIR LB6+M LB6Y ● Wavelength: >1063-1400 D LB6+IR LB7+M LB7Y ● Wavelength: >1400-1600 DIR LB4+M LB2 ● Wavelength: >1600-2200 DIR LB4 ● Wavelength: 2900-3200 DI LB4 ● Wavelength: 9000-11000 DI LB4 * Particularly suitable for: Laser INFRARED 850-2200nm 554.54 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!