MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 220, typ 180mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 24g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| internal modulation frequency | 1kHz |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-15-7(12x55)60-F200-PWL-TTL Pedido Nr.: 70140972 Powell Line lasermodule, red, 60°, 660nm, 15mW, 7V DC, 12x55mm, class 2M, with TTL modulation 974.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| D635-5-3(10x22)-DOE-PREVERSION Pedido Nr.: 70127744 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 10x22mm, class 3R 15.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DEI635-3-5(10x25)-C150-70115239 Pedido Nr.: 70115239 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 5V DC, 10x25mm, class 3R 11.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70147926 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R254 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-16-3(14x45) Pedido Nr.: 70102055 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 147.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-0.4-24(12x40)-QCW Pedido Nr.: 70134865 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 0.4mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 1, 1kHz intenal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| NF-S-419424-1-16A Pedido Nr.: 70115031 Power Line Filter 16A 250V AC, 50/60Hz to protect Lasermodules from voltage peaks 144.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F532-10-5(42x105x62) Pedido Nr.: 70141924 Fiber lasermodule, green, 532nm, 10mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating optic 1,193.19 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!