LFNT-24-C
Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W ma…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 980nm (infrarot) |
| Optical Power | 120mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Operating Distance | 0.3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Multi Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 200 - 600, typ 400mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 53g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-1-5(12x34)-Q Pedido Nr.: 70104905 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-1-24(12x40)-QCW Pedido Nr.: 70121025 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 1mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 2, 1kHz intenal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112320 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 20,2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R260 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE350-520-5-3-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70146325 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, with DOE350 15 Linien (rechteckig) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.2mm 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-5(14x35)-QCW-DOE Pedido Nr.: 70124217 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3-8V DC, 14x35mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, with internal DC/DC converter 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!