DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 18mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL532-5-3(16x90)-CON Pedido Nr.: 70124378 green, line lasermodule, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 1, DC-Connector 2.5mm built-in socket 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-520-5-3-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70145342 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, with DOE-DE-R249 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600 Pedido Nr.: 70153873 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4, wavelength: >315-395nm, protection level DR LB4, wavelength: >575-600, protection level DI LB4, wavelength: >582-598, protection level I LB6, wavelength: >585-595, protection level I LB7, * Especially suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-50-230(40x210)-DOE Pedido Nr.: 70119992 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3B, incl. Mounting 857.06 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E532-5-3(43x200)APT30 Pedido Nr.: 70102505 isolated Expander lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 43x200mm, class 1M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R214 Pedido Nr.: 70124095 Diffractive Optical Element DOE CROSS - 2 - PC - 8x2.1mm 2° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-21(48X86) Pedido Nr.: 70161199 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 21mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-5(16x45)15-F500 Pedido Nr.: 70138702 isolated cross lasermodule, red, 15°, 635nm, 2mW, 5V DC, 16x45mm, class 1M 88.15 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!