LJ650-5-4.5(14x64)-F250
Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1571 |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 70, typ 50mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | JST |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-5-3-S(22x112)-F400 Pedido Nr.: 70131000 DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2M, incl. DOE-R-280 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-5(8x21)-AP-F294 Pedido Nr.: 70120301 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1, focus 294mm, axial parallel 52.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x34)37-F200 Pedido Nr.: 70107258 Isolated Line lasermodule, red, 37°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x34mm, class 1 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70110913 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE520-5-3(22X82)60 Pedido Nr.: 70191240 Modulated line laser module, green, 520 nm, 5 mW, 3 V DC, Ø22x82 mm, Focus fixed (750mm), Laser class 1, Switchable operating mode CW or 1.5Hz 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-70115673 Pedido Nr.: 70115673 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with laserlabel 3mm from front edge with connector Weight: 63g 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD450-30-24(20x135)-M12 Pedido Nr.: 70121735 isolated, adjustable Line lasermodule, blue, 90°, 450nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 840.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112351 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 104.96 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!