LE650-2.5-5(12x32)
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 5° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.4m |
| Operating Distance | 0.4m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (400mm) |
| Output Aperture | 4.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 60, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 6.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-5-3-F(16x65)60DEG Pedido Nr.: 70109290 Focusable isolated Line lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD658-1-5(12.7x34) Pedido Nr.: 70116342 modulated Dot lasermodule, red, 658nm, 1mW, 5V DC, 12,7x34mm, class 2 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3-F(12X50)-CON Pedido Nr.: 70193152 Adjustable dot laser module, green, 532 nm, 1 mW, 3 V DC, Ø12x50 mm, Focus adjustable, Cable length 100 mm, Laser class 2M, with DC hollow plug 2.5mm 225.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70112764 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 495.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE244-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111385 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 13x13 DOTS - PC - 8x1,2mm 5.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R244 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-13(48X86) Pedido Nr.: 70161007 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 13mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI650-5-5(10x26)-C250-CON Pedido Nr.: 70142150 dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 5V DC, modulated, 10x26mm,class 3R, with fitting connectors for Arduino 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-DD635-5-24(16x65) Pedido Nr.: 70132960 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, incl. DOE-R-215, Viewfinder pattern 226.81 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!