DH658-60-3(14x45)
isolated dot lasermodule, red, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Size of Laserdot | 4mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Size | |
| Material | Latón |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 50 - 300, typ 300mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | 15°C - 35°C |
| Storage Temperature | -40°C - 70°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 42g |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R280 Pedido Nr.: 70113143 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-0.4-3(16x60) Pedido Nr.: 70117769 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ Pedido Nr.: 70116007 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-5-3(20x95)-CON Pedido Nr.: 70133325 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x95mm, class 3R, with 2.5mm connector 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70118834 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R280 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-850-2200 Pedido Nr.: 70158359 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 850-900nm, protection levels DIR LB3+M LB3Y ● Wavelength: >900-950 DIR LB4+M LB4Y ● Wavelength: >950-1000 DIR LB5+M LB5Y ● Wavelength: >1000-1063 DIR LB6+M LB6Y ● Wavelength: >1063-1400 D LB6+IR LB7+M LB7Y ● Wavelength: >1400-1600 DIR LB4+M LB2 ● Wavelength: >1600-2200 DIR LB4 ● Wavelength: 2900-3200 DI LB4 ● Wavelength: 9000-11000 DI LB4 * Particularly suitable for: Laser INFRARED 850-2200nm 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x80)45-PL-C3000 Pedido Nr.: 70114836 isolated Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-2-3(10x38)-F5000-C127 Pedido Nr.: 70129595 Isolated line laser, 520nm, green, 2mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, class 1 218.40 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!