F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 45mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <3mm@7m |
| Operating Distance | 25m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 5% @ -10-45°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1750mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (7.0m) |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Operating Current | 50 - 150, typ 100mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 920g |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(22x105)-S-AP Pedido Nr.: 70122305 Dot laser module, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, Class 2, includes switch and CR123A battery 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-230(35x210)-DOE Pedido Nr.: 70115291 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 15mW, 230V AC, 35x210mm, class 3B 638.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE285-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118988 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R285 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-5-3(10x38)-F5000-C127 Pedido Nr.: 70129601 Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-5-3(12x55)-QCW-CON Pedido Nr.: 70133424 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-5-5(10x24) Pedido Nr.: 70132410 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3-S(22x112)-AP Pedido Nr.: 70120073 DOE lasermodule with DOE R260 Viewfinder Circle + Cross, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-15-7(12x55)60-F200-PWL-TTL Pedido Nr.: 70140972 Powell Line lasermodule, red, 60°, 660nm, 15mW, 7V DC, 12x55mm, class 2M, with TTL modulation 974.71 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!