DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <8mm@6m |
| Operating Distance | 6m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.2° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (6.0m) |
| Output Aperture | 2mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 50, typ 40mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 4g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(14x45)90DEG-F100-WP Pedido Nr.: 70139099 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 3V DC, 90 degree, 14x45mm, class 1, focus 100mm, waterproof IP67 120.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB520-10-5(20x90)110-ADJ-CON Pedido Nr.: 70135343 Adjustable cross laser module, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x90mm, Class 1M, with 2.5mm DC hollow plug (+ inside) 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD520-10-3(12X40)-F300-C2500 Pedido Nr.: 70160895 modulated Dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 3V DC, 12x40mm, class 3R, focus 300mm, Power control (0-3V) 260.42 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-5-5(16x62)-DOE Pedido Nr.: 70120004 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 5V DC, 16x62mm, class 3R 136.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-14(45x75) Pedido Nr.: 70114096 Mount for Lasermodul 14mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119190 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Circle - PMMA - 8x1mm 34° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R219 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PLM-1165 Pedido Nr.: 70140552 Mount for laser modules with a diameter of D=12.5mm up to D=16.5mm, including a stable transport box 80.59 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-0.4-3(16x60) Pedido Nr.: 70145052 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1 73.03 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!