DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 655nm (rot) |
| Optical Power | 0.9mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Axial Divergence | ±2° |
| Rise Time | <10ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 0.1kHz |
| Lifetime | >50000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Weight | 11.3g |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE261-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118759 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R261 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-90DEG Pedido Nr.: 70159387 collimated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-C1800 Pedido Nr.: 70137941 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, class 2 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD780-1-3(8x23) Pedido Nr.: 70103892 Dot lasermodule, infrared, 780nm, 1mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 20.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| VOLTAGE-CONVERTER-USB-C-3V Pedido Nr.: 70143157 Voltage-Converter-Board (5V DC -> 3V DC) to operate all 3V DC Lasermodules via USB interface Connector: 2 pol. connector / USB-C connector IN = 5V OUT = 3V (max. 500 mA) 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-532-5-3(16x62)-C Pedido Nr.: 70132328 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x62mm, class 2M, incl. DOE R266 5° Line 495.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-5(16x45)15-F500 Pedido Nr.: 70138702 isolated cross lasermodule, red, 15°, 635nm, 2mW, 5V DC, 16x45mm, class 1M 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R197 Pedido Nr.: 70148428 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x2.1mm 45° @450nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!