F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 5mm |
| Size of Laserdot | <3..4mm@10m |
| Operating Distance | 50m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.25° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (10.0m) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 50, typ 37mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE289-532-5-3-F(12X55) Pedido Nr.: 70181692 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 2M, incl. DOE289, PC Cross 15° @532nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-532-5-3(16x62) Pedido Nr.: 70123302 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x62mm, class 2M, incl. DOE R205 cross pattern DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5° 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-10-3(12X38)-ADJ Pedido Nr.: 70191356 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 3V DC, 12x38mm, Class 2M, with DOE-R258 dot matrix 11X11 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-20-24(20x80)-M12 Pedido Nr.: 70128659 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ520-50-24(14x45)-AWL-NT Pedido Nr.: 70147520 isolated expander laser, green, 520nm, 50mW, 12-24V DC, 14x45mm, lasr class 3R, incl. power supply 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-10-5(20x80)-POTI Pedido Nr.: 70122107 isolated dot lasermodule, green, 520nm, max 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 3B, with potentiometer for output power regulation, internal modulation 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-2.5-5(12x32) Pedido Nr.: 70107241 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-5-3(16x90)-F200-NT Pedido Nr.: 70114133 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R254 369.66 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!