CB635-2-3(16x45)30-F100-PL
Isolated Cross lasermodule, red, 30°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, prot…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@2m |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 40, typ 23mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R231 Pedido Nr.: 70124132 Diffractive Optical Element DOE 101 x 101 DOTS - PC - 8x1.2mm 7.4° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD532-10-3(16x62)-DOE-C Pedido Nr.: 70145625 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 10mW, 3V DC, 16x62mm, class 3R, modulated 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-20(48X86) Pedido Nr.: 70161175 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 20mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI520-1-3(12x47) Pedido Nr.: 70125740 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 1mW, 3V DC, 12x47mm, class 2 138.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC980-20-5(14x50)-F200 Pedido Nr.: 70146707 Dot lasermodule, infrared, 980nm, 20mW, 5V DC, 14x50mm, class 3R, third wire for power control 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x80)-PL-C200 Pedido Nr.: 70124767 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, M12x1 Connector 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3R-IR-EN Pedido Nr.: 70119626 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3R, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-12-3-FA(22x105)-S-AP Pedido Nr.: 70135411 axial parallel Dot lasermodule, green, 520nm, 12mW, 3V DC, 22x105mm, class 3R 344.45 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!