MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@2m |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 29mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 23.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24(12x50)-WP Pedido Nr.: 70120448 isolated dot laser, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, class 2, waterproof IP67, protection lens 125.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH635-4-5(14x45) Pedido Nr.: 70101751 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 4mW, 5V DC, 14x45mm, class 3R 87.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R212 Pedido Nr.: 70123241 Diffractive Optical Element DOE Cross - PC - 8x1,2mm 25.4° @532nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-7-3(12x32)-F1000 Pedido Nr.: 70126051 isolated Line lasermodule, red, 100°, 635nm, 7mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 92.35 EUR |
| DOE-850-110-3(22x22) Pedido Nr.: 70146608 isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 110mW, 5V DC, 35x35x51mm, class 3R, incl. DOE 40100-Dot Pseudo-Random Pattern, 80°x60°@850nm 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-70115673 Pedido Nr.: 70115673 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with laserlabel 3mm from front edge with connector Weight: 63g 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-3-5(20x80)60DEG Pedido Nr.: 70117257 modulated Line lasermodule, green, 60°, 532nm, 3mW, 5V DC, 20x80mm, class 1 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-17(45x75)-MAGNETIC Pedido Nr.: 70144208 Mount for Lasermodul 17mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!