DOE286-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Are you surprised that we communicate our prices so openly? Other suppliers only give you individual quotations? Our costing is also based on transparency, trust and treating all customers equally and this gives you the ability to compare!
| Pcs: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Discount: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | black |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| LB Rating | 190-315 D LB8 + IR LB4; 315-420 DIR LB5; 420-445 DIR LB4; 765-1100 DIRM LB5; 775-1085 D LB5+IRM LB6; 790-1080 D LB6 + IRM LB7; 950-1085 DIRM LB6 |
| Lens Color | Green |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(4x10)-ADJ Order no.: 70152685 Adjustable Dot laser, 650nm, 1mW, Focus adjustable in the range 10-20mm, Spotsize <0.04mm@15.1mm, 4x10mm, 3V DC 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH780-60-5(15x60)-ADJ Order no.: 70132670 Isolated Dot lasermodule, infrared, 780nm, 60mW, 5V DC, 15x60mm, class 3B 319.24 EUR |
Depending on the application, various safety aspects need to be considered. Learn more with our Safety Guide
To the safety guide
Laser modules with geometric patterns for a number of practical applications.
Learn more!